Дизайн — дуже важливий елемент у формуванні проєкту. Саме наявність продуманого образу вирізняє якісні проєкти від гаражних кастомів.
Дизайн-проєкт допомагає візуалізувати не лише образ, а й орієнтовний обсяг роботи, можливі нюанси та складнощі, які можна передбачити ще до початку створення. Це допомагає зекономити час і кошти, що зазвичай витрачаються на переробку та переосмислення рішень.
Будь-який дизайн-проєкт починається з брифу, сформованого за побажаннями клієнта. Далі процес розділяється на кілька етапів.
Перший етап — це скетчинг (ескізування), зроблений на папері або в електронному форматі. Це швидка візуалізація, яка допомагає замовнику та виконавцю побачити образ і формує відправну точку для подальших напрацювань.
Скетчинг вимагає художньої майстерності, креативності та наявності смаку.
Наступний етап у формуванні дизайн-проєкту — це 3D-сканування. Ця технологія дозволяє отримати 3D-поверхні обраної бази для подальшого опрацювання. Це спрощує процес побудови кастома, адже 3D-скан має точні розміри, від яких можна відштовхуватися при проєктуванні необхідних елементів. Також це формує межі, в яких потрібно працювати, і дає можливість передбачити необхідні конструктивні рішення.
3D-сканування — це допоміжний елемент для 3D-моделювання, він дозволяє сповна оцінити конструкцію та задати вектор розробки.
3D-моделювання є завершальним етапом у формуванні дизайн-проєкту. Базуючись на скетчах та скан-моделях, 3D-моделювання дає можливість побудувати поверхні та сформувати кінцевий образ майбутнього кастому, а також перевірити сумісність проектованих елементів з конструкцією бази та внести корективи за потреби. Далі спроектовані 3D-моделі йдуть у розробку та формуються в матеріалі.
Таким чином, у нашому випадку дизайн — це не просто естетика чи образ, а повноцінний 3D-прототип, де можна перевірити конструктив і сформувати унікальні рішення.